Jdi na obsah Jdi na menu

Áčko si i se staronovou posilou odbylo premiéru v kraji jedna, s Kojetínem remizovalo

6. 10. 2012

Krajská soutěž I. třídy - 1. kolo:

Čtrnáct let. Tak dlouhá doba uplynula od chvíle, kdy Jaroslav Pazdera starší naposledy hájil barvy Tovačova v soutěži. Šestého října roku 2012 byla pauza ukončena. Prestižní derby s Kojetínem tak mělo nový, o to zajímavější, náboj. Oba celky do nové sezony posílili, takže se dala čekat těžká bitva. Naši šli díky vyhrané čtyřhře dvojice Pazdera st.-Otáhal do vedení, ale to bylo na další čtyři zápasy jediným úspěchem. O výrazné překvapení se postaral zpočátku výborně hrající Lukáš Prokeš, který svou typickou palbou přestřílel po boji v pátém setu Jaroslava Pazderu st. 3:2. Domácí jednička už však další překvapení nedopustila. Posléze totiž na něj nevyzrál ani Jakub Odehnal, který nejspíš ještě dnes se zasměje faktu, že ve čtvrtém setu vedl 10:1, ale přesto ještě sadu prohrál. Pohledný byl také souboj s největší hrozbou hostů Jiřím Zuzaňákem. Nelze však opomenout ani bodové příspěvky ostatních. Zpočátku nejistý Milan Horák se rozehrál ve druhém zápase, kdy dokonce potrápil Jiřího Zuzaňáka v pěti setech. Následně už porazil jak Jiřího Ocknechta, tak už nejspíš znaveného Lukáše Prokeše. Zdeněk Palčík porazil dvojici Ocknecht-Prokeše, ale mohl i Odehnala, tomu nakonec podlehl v pátém setu. Bodem přispěl také Vlastimil Otáhal, který zdolal Ocknechta. Výsledná remíza byla nejspíš spravedlivá pro oba týmy.

Tovačov A - Kojetín A 9:9
Body: Pazdera st. 3,5, Palčík 2, Horák 2, Otáhal 1 - Odehnal 3,5, Zuzaňák 3, Prokeš 2,5, Ocknecht 0.